İş Yeri – Ofis Temizliği

Ofisİşyeri temizliği, temizlik hizmetlerimizin çok önemli bölümlerinden birisidir. Temiz bir iş yerinde çalışmak, sizlerin en doğal hakkı. Yüksek motivasyon ve sağlık için işyeri temizliği kurallarına titizlikle uyulmalıdır. İşyeri temizlik için profesyonel ekibimizle her zaman yanınızdayız.

Duru Temizlik Şirketi olarak, temiz ve sağlıklı bir işyerinde çalışabilmeniz için, her türlü modern donanım ve eğitimli personel ile çalışıyoruz. İşyeri temizliği yapılırken, tüm masalar silinmeli, aksesuarların tozu alınmalıdır. Ayrıca işyerinin tüm zeminleri silinmeli, çöp poşetleri değiştirilmelidir.

Camlarınız istediğiniz periyotlarda silinmeli ve iç camlar en az haftada bir silinmelidir. İşyerinde haftada bir mutlaka detaylı genel temizlik yapılmalıdır. İşyerinin çöp kovaları yıkanmalı, oturma grupları silinmelidir. İşyeri kalorifer petekleri ve jaluzilerin tozu alınmalı, dolap üstleri, kapılar iyice silinmelidir. En önemlisi işyeri ortamındaki mutfak ve tuvaletler günlük temizlenmeli ve hijyenik ürünlerle gerekli sağlıklı ortamın sağlanması gerekmektedir.

Günlük, Haftalık İş Yeri Temizliği

Bu hizmet tercihen mesai saatleri dışında pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, 18:00/20:00 saatleri arası sunulmaktadır. Hizmetin 2 saatlik bir zaman dilimi içerisinde bitirilmesi planlanmıştır. Ancak 2 saatlik zaman dolsa bile mesai, iş bitimine kadar devam eder. Cumartesi 12:00 ile 15: 00 (genel temizlik bitimine ) kadar genel temizlik hizmeti sunulacaktır.

Günlük İşyeri Temizlik Hizmetleri

-İşyerinde bulunan çöp sepetleri, küllükler vb. yerlerdeki çöpler toplanır.

-İşyerinin küllükleri temizlenir, çöp sepetlerinde bulunan hijyenik çöp poşetleri çıkarılıp yenisi ile değiştirilir.

İşyerindeki çöp toplama işleminin bitiminden sonra demirbaş eşyanın tozlarının alınması hizmeti başlar, toz alma işlemi prensip olarak en üstten başlayarak aşağıya doğru iner. Bu şekilde dolap, masa, etejer, sehpa, sandalye koltuk vb. demirbaşın tozları uygun temizleyici madde ile seyreltilmiş temizleme suyu ile ıslatılıp, iyice sıkılmış nemli bezlerle yapılır.

-Ayrıca bilgisayar, fotokopi, faks vb. elektronik cihazların tozları kuruya yakın bezlerle alınacaktır.

-Demirbaşların temizliği bittikten sonra sıra ofis içi zemin temizliğine gelir.

-Halı kaplı zeminlerin elektrik süpürgesiyle ile vakumlanması, elektrik süpürgesi taski( lever bora 12 ) olup ses debisi 66 db, ses alımında çalışanları rahatsız etmez. Vakum özeliği çok fazladır.

-Sert zeminlerin temizlik hizmeti ise zemin özeliğine göre uygun bakım maddesi ile çift kovalı pres sistemi mavi kovada temiz su, kırmızı kovada temiz su (uygun kimyasal madde) kullanarak paspas yapılması (çift kova sistemi ), ve moplanması.

-Ayrıca işyerinin özelliğine göre mevcut cam kapılar, merdiven trabzanları ,camlar cam önleri, süpürgelikler asansör ve mevcut diğer demirbaşların tozları alınır.

-Büroların camların onbeş günde bir silinmesi, -merdiven ve korkulukların silinmesi -iç camların hafta da bir silinmesi Sıhhi kesimlerin günlük temizlik hizmetleri

-WC, banyo gibi enfeksiyon riski yüksek saniter alanlar dezenfektan özellikli maddeler ile temizlenir. Bu bölgede kullanılan fırça, bez vb. malzemeler kesinlikle başka alanlarda kullanılmaz.

-Ayrı bez kullanarak tüm pisuvar ve klozetlerin iç ve dış yüzeyleri dezenfekte deterjan kullanarak temizlenmesi,

-Kireçlenme ve paslı suların oluşturduğu tüm lekelerin yok edilmesi

-Lavabolar, armatörler ve aynaların temizlenip parlatılması

-Kapılar ve fayansların temizlenmesi ve fayansların fırça ile tüm duvar yüzeylerinin yıkanıp silinmesi

-Sıhhı çöp sepetlerinin boşaltılması

-Klozet kapaklarının yüzeylerin silinmesi